Může Grillstone prasknout?

Lávový grilovací kámen Grillstone prasknout může při nevhodném zacházení. Tato situace nastane, pokud se kámen rychle ohřeje, nebo naopak rychle zchladí. Správně by se mělo pod grilovacím kamenem postupně zatopit a rozehřát ho, po skončení samotného grilování by se měl kámen nechat samovolně vychladnout. K prasklině může nastat také při manipulaci, kdy dojde k nárazu. Prasklina nemusí být vidět, avšak po rozehřátí, čí vychladnutí dojde k jejímu roztažení a tudíž bude patrna. Před každým grilováním by měl být kámen suchý!

 

Jak dlouho trvá, než se kámen Grillstone rozehřeje?

Na rozdíl od u nás rozšířených žulových grilovacích kamenů je lávový kámen pórovitý a lépe tak přenáší teplo. Grillstone s tloušťkou 2 cm je schopen se na přímém ohni (dřevo, dřev. uhlí) rozehřát do provozní teploty již do desíti minut.

 

Jak mám na Grillstone poprvé grilovat?

Po rozehřátí kamene, je vhodné kámen důkladně štětcem potřít olejem, ten by však neměl po kameni stékat. Olejová vrstva by měla zabránit při prvním styku s potravinami přichytnutí. Potírat kámen olejem můžete před každým grilováním.

 

Pokud si kámen nechám poslat, jak je zabalen?

Grillstone je balen do několika vrstev bublinkové fólie, abychom předešli při přepravě k jakémukoliv poškození. Balík je pojištěn a nese označení „křehké“, proto se s ním zachází se zvýšenou opatrností.

 

Je kovový rám po zahřátí horký, jak můžu Grillstone vytáhnout bez újmy z ohniště?

Rám na grilovací kámen Grillstone je vyroben z potravinářského nerezu, výhodou tohoto materiálu je, že nevede ve velké míře teplo, jako například klasické železo. Rám se při grilování nerozžhaví a lze jej tedy přenášet. K manipulaci však doporučujeme ochranné rukavice z důvodu možné vyšší teploty grilovacího kamene. Další výhodou nerezového rámu je, že při zahřátí nevylučuje žádné škodlivé látky.

 

Jak grilovací desku Grillstone očistit?

Ihned po grilování je vhodné kámen očistit mechanicky špachtlí a dále setřít suchým ubrouskem. V žádném případě není vhodné používat žádné čistící prostředky.

 

Z jakého kamene je Grillstone?

Grilovací lávový kámen Grillstone je z vulkanických vyvřelin tedy magmatu. Takzvaná Pietra Lavica je těžena v okolí sopky Etna na Sicílii. Na povrchu lávového kamene se mohou objevit malé dutinky, které nemají absolutní vliv na jeho funkci a samotnou přípravu pokrmů.